Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości

10/11/2016 Wyłączone przez GOSiR

XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2016 W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

 

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny godnie uczcili Święto Niepodległości 11 listopada 2016. Mimo niesprzyjającej pogody licznie stawili się na starcie XXVI Konstancińskiego Biegu Niepodległości. W biegach dla dorosłych i dla dzieci wystartowało tego dnia prawie 360 osób.

Po Mszy św. za Ojczyznę, uroczystościach związanych ze złożeniem kwiatów pod pomnikami, Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk dał sygnał do rozpoczęcia biegu głównego. Start znajdował się przy ul. Warszawskiej pod urzędem Miasta i Gminy. Biegacze mieli do pokonania dystans około 2 kilometrów do Parku Zdrojowego. Peleton złożony ze sportowców  ubranych w białe i czerwone koszulki stworzył żywą biało-czerwoną flagę. Pierwszy do mety dobiegł Krzysztof Wasiewicz, natomiast najszybszą kobietą była Aleksandra Płocińska.  Zaraz po chwili, kiedy na metę dobiegł ostatni uczestnik biegu, w Parku Zdrojowym swoje zmagania rozpoczęły dzieci. Najmłodsi do 6 lat wystartowali na dystansie 100 m. W asyście licznie zgromadzonej publiczności zwyciężyli  Lena Rosadzińska i Mateusz Leszczyński.  400 m miały do pokonania dzieci do 8 lat. Tutaj najszybsi byli Maja Mieczkowska i Antonii Radek. Natomiast Małgorzta Cienkowska i Rafał Marcinek byli zwycięzcami w biegu na dystansie 600 m dla dzieci do 10 lat.

Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali statuetki i nagrody w postaci akcesoriów dla biegaczy. Ponadto  firma  Decathlon ufundowała 24 karty podarunkowe o łącznej wartości prawie 1900 zł.  Restauracja z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji,  Casino Palace Konstancin Park Cafe & rest, Gospoda Zalewajka oraz catering Imperium Dobrego Smaku częstowały wszystkich pyszną grochówką. W atmosferze pikniku udekorowani biegacze mogli wysłuchać w amfiteatrze występu zespołu Rondo oraz podziwiać pokaz kawaleryjski.

imgp3254 imgp3231 imgp3227-2 imgp3187-2 imgp3181