W GOSiR-ze każdy znajdzie coś dla siebie

W GOSiR-ze każdy znajdzie coś dla siebie

25/01/2017 Wyłączone przez GOSiR

Gimnastyka, fitness, tenis stołowy, badminton, taniec czy nordic walking – to tylko niektóre z propozycji zajęć, jakie dla mieszkańców przygotował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy i małych, i dużych.


„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Warto o tym pamiętać i zamiast siedzieć wieczorami przed telewizorem, wybrać zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale także zadbamy o swoje zdrowie i sprawność, świetnie się przy tym bawiąc. Oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla dzieci i młodzieży
Dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki) dzieci i młodzież spotykają się o godz. 16 na zajęciach z tenisa stołowego. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – Henryka Pawlika i Michała Matczuka, uczniowie poznają nie tylko techniki gry, ale także ćwiczą sprawność, koordynację ruchów i zręczność.

Równie ciekawe, wciągające i wymagające wysokiej sprawności fizycznej są treningi badmintona, które we wtorki o godz. 17.30 i w piątki o godz. 18.30 prowadzi instruktor Adam Grzegorzewski. Uczestnicy zajęć poznają zasady rządzące tą dyscypliną poprzez m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy. Jest też czas na naukę taktyki, techniki uderzenia – forhend i bekhend oraz poruszania się po boisku.

Dla miłośników sportów siłowych proponujemy zapasy. Program zajęć prowadzonych przez Andrzeja Bińkowskiego realizowany jest zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Zapasów i obejmuje m.in.: ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynacyjno-zwinnościowe, techniki walki na macie oraz gry i zabawy. Starsza grupa uczestników wykonuje dodatkowo ćwiczenia akrobatyczne. Są to m.in.: chodzenie na rękach, wchodzenie na linę bez pomocy nóg, salta oraz przerzuty w przód i w tył. Spotkania – trzy razy w tygodniu – w poniedziałki i środy (godz. 18), a także w piątki (godz. 16.30).

Są też zajęcia taneczne (wtorki o godz. 15.30; czwartki o godz. 16.30 i piątki o godz. 19.30), które prowadzi Lidia Leszczyńska. Z kolei Henryk Budrewicz nauczy gry w szachy. Spotkania w poniedziałki i środy o godz. 16 w Zespole Szkół nr 1 oraz we wtorki (godz. 14) i czwartki (godz. 15) w Zespole Szkół Integracyjnych nr 5. Wszystkie zajęcia są odpłatne. Miesięczny koszt to 30 zł od osoby.

Dla dorosłych
Nie mniejszy wybór w ofercie zajęć sportowych mają także dorośli mieszkańcy gminy. Dla nich oprócz wspomnianych: tenisa stołowego (spotkania od wtorki do czwartku o godz. 18) i badmintona (środy i piątki o godz. 20) czekają cotygodniowe, bezpłatne zajęcia nordic walking. Prowadząca Dorota Pawlik zaprasza w każdą sobotę o godz. 8.30 (grupa sportowa) i o godz. 10 (grupa rekreacyjna). Zaawansowani w uprawianiu nordic walking podszkolą swoje umiejętności oraz przygotują się do startów w zawodach, a początkujący – poznają podstawowy techniki chodzenia z kijkami. Zbiórka przy ul. Od Lasu 23.

By poprawić swoją kondycję fizyczną oraz samopoczucie w każdy poniedziałek, środę i czwartek (o godz. 18) odbywają się zajęcia fitness. Mogą w nich uczestniczyć zarówno ci, którzy chcą zadbać o zdrowie, jak i osoby, których głównym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Zajęcia prowadzone przez instruktorkę Dorotę Pawlik cieszą się dużą popularnością – obecnie uczęszcza na nie ok. 60 kobiet. Koszt to od 70 do 100 zł za miesiąc.

Dla seniorów
W trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne, a także integrację najstarszych mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna w ofercie GOSiR-u nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć dla seniorów. Gimnastyka ciała i umysłu to propozycja dla tych, którzy chcą zachować swoją sprawność fizyczną i ogólną aktywność życiową. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałek i środę, w godz. 9.20-12.20 w ośrodku sportu i w godz. 12.40-13.40 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworskiego. Gimnastyka obejmująca proste ćwiczenia psychofizyczne rozluźniające ciało i integrujące pracę mózgu prowadzona jest na krzesłach lub piłkach fit-ball, w zależności od możliwości fizycznych uczestników. Systematyczne ich wykonywanie poprawi nasze funkcjonowanie: widzenie, słyszenie, pamięć, myślenie, pisanie, koncentrację. Nad wszystkim czuwa wykwalifikowany instruktor, terapeuta Agata Maksymowicz-Kapturska. Ponadto na zajęciach zawsze można skonsultować swoje problemy zdrowotne z fizjoterapeutą.

Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa o godz. 17) z seniorami spotyka się też Daria Zawiślak, która prowadzi dla nich pilates z elementami rozciągania. Zainteresowani mogą też wziąć udział w zajęciach tanecznych. W czwartki (godz. 11) i w soboty (godz. 9) m.in. walca angielski, tanga, cza-czy czy jive’a uczy instruktor Ernest Kolk. Z kolei do grupy tanecznej Kantata zaprasza instruktor Lidia Leszczyńska. Spotkania odbywają się w soboty (godz. 13.30). To wszystko zupełnie za darmo. Serdecznie zapraszamy.

  • Pełna lista zajęć dostępna jest Tutaj.