Badmintonowe zmagania w ośrodku sportu

Badmintonowe zmagania w ośrodku sportu

23/02/2017 Wyłączone przez GOSiR

Coraz bliżej do finału IX edycji Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Badmintonie. Za nami kolejny turniej eliminacyjny. 11 lutego w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało blisko 70 osób.

Grand Prix Konstancina-Jeziorny to cykl turniejów dla amatorów badmintona. – Rozgrywki skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych  – wyjaśnia Adam Grzegorzewski, instruktor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. –  Każda runda podzielona jest na kategorie uwzględniające wiek, płeć i poziom zaawansowania graczy.

Frekwencja dopisuje

Chętnych do udziału w rywalizacji nie brakuje, a i frekwencja na turniejach dopisuje. Nie inaczej było 11 lutego. Amatorzy badmintona jak zwykle nie zawiedli i mimo ferii zimowych, licznie stawili się w hali GOSiR. Tym razem w zawodach wzięło udział 69 osób, m.in. z: Piaseczna, Garwolina, Góry Kalwarii, Warszawy, Ząbek, Mińska Mazowieckiego i Pruszkowa. Jednak najliczniejszą reprezentację miał Konstancin-Jeziorna. – Wyjątkowo na turnieju pojawiło się wielu nowych zawodników – przyznaje Adam Grzegorzewski. – W większości byli to studenci, którzy bardzo dobrze wypadli w rywalizacji z dotychczasowymi faworytami i liderami klasyfikacji generalnej.

I duzi, i mali

Tradycyjnie o medale walczyli i duzi, i mali – najmłodszym uczestnikiem był 6-letni Ksawery Klucz. Rywalizacja była zacięta, ale w duchu fair play i dobrej zabawy. W kategorii dzieci w grach pojedynczych pierwsze miejsca zajęli: Lena Winek, Joachim Tracz, Oliwia Winek i Michał Szempliński,  w grze podwójnej: Kamil Kisiel  i Ola  Ciszewska. Emocjonująco było także w potyczkach dorosłych. W tej grupie wyróżniającymi zawodnikami byli: Tamara Siemieniuk, która na najwyższym stopniu podium stawała aż trzykrotnie (w kat.: singiel, debel kobiet  i mieszana – open) oraz Dawid Maron (I m. w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej – tutaj partnerowała mu Tamara Siemieniuk). W pozostałych kategoriach wygrali: gra pojedyncza – Katarzyna Wilk (beginners), Piotr Strzeżek (U45), Bogdan Kitliński (+46), gra podwójna – Tamara Siemieniuk i Joanna Glonek (open), Agnieszka Smolińska i Justyna Zacharska (beginners), Michał Pietrasik i Adam Skwarczyło (open), Grzegorz Such i Michał Such (beginners), gra mieszana – Zbigniew Kisiel i Dorota Gołębiewska (begininners).
W trakcie turnieju odbyło się również losowanie nagród, upominków ufundowanych przez sponsora zawodów firmę Victor oraz Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej konstancińskiego magistratu. Kolejny turniej już 25 marca.

Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej, po sześciu turniejach, prowadzą:

  • kat. gra pojedyncza:  
    a) szkoła podstawowa i gimnazjum: Lena i Oliwia Winek, Jan Goraj, Kamil Kisiel, Weronika Kłos, Maciej Rukat;
    b) dorośli: Elżbieta Ciszewska (open), Katarzyna Wilk (beginners), Dawid Maron (open), Michał Such (U45), Zbigniew Kisiel (+46);
  • kat. gra podwójna: Kamil Kisiel i Ola Ciszewska (U12), Weronika Kłos i Emilia Łopacińska (U15), Beata Kowalczyk i Ela Ciszewska ( open), Dorota Gołębiewska i Katarzyna Wilk (beginners), Marcin Kaniewski  i Kacper Michalski (open), Michał Such i Grzegorz Such (beginners);
  • kat. gra mieszana: Dawid Maron i Tamara Siemieniuk (open), Piotr Strzeżek  i Joanna Glonek (beginners).

Zapraszamy na zajęcia

Chciałbyś nauczyć się gry w badmintona, albo ją udoskonalić? Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zajęcia prowadzone przez Adama Grzegorzewskiego. Dorośli spotykają się w środy i piątki o godz. 20.00, a dzieci i młodzież we wtorki o godz. 17.30 i piątki o godz. 18.30. Miesięczny koszt to 60 zł/dorośli i 30 zł/dzieci. Obecnie w zajęciach uczestniczy ponad 100 osób w wieku od 6 do 60 lat. – Badminton potrafi zafascynować i dać wiele radości – mówi instruktor. – To sport dla wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju: TUTAJ