Z kijkami po medale

Z kijkami po medale

30/04/2019 Wyłączone przez GOSiR

Blisko 300 zawodników wystartowało w Pucharze Regionalnym Nordic Walking, którego w minioną sobotę (27 kwietnia) gospodarzem był Konstancin-Jeziorna.

Impreza inaugurująca Puchar Regionalny Nordic Walking odbyła się w Parku Zdrojowym. Jej organizatorem była Polska Federacja Nordic Walking, a partnerem – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. W tym roku na starcie stanęło blisko 300 zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą indywidualnie oraz drużynowo, z podziałem na płeć oraz wiek, na dystansach 5 i 10 km.

Wyniki na 5 km

Na 5-kilometrowej trasie, w klasyfikacji generalnej mężczyzn, najszybsi byli: Leszek Bielawski z klubu Sonsiedzi Team (I miejsce), Tomasz Marczak (II miejsce) i Roman Woroch z Klubu Sportowego Metraco Polkowice (III miejsce). Jeżeli chodzi o przedstawicielki płci pięknej, najszybciej na metę dotarły: Izabela Okrzesik-Frąckowiak z KS Metraco Polkowice (I miejsce), Sylwia Rejmentowska z Pasja Nordic Walking (II miejsce) i Marcelina Ufel z MOSiR TKKF Saturn Czeladź (III miejsce). Pełne wyniki TUTAJ.

Wyniki na 10 km

Na dystansie 10 kilometrów, w klasyfikacji generalnej mężczyzn, najlepsi byli: Andrzej Dziedziewicz (I miejsce), Igor Kriwopust z AWF Warszawa (II miejsce) i Daniel Wojtasiński z Nordic Team Częstochowa (III miejsce). Wśród pań na podium stanęły: Małgorzata Kozakowska z KS Sokół Gąsawa (I miejsce), Katarzyna Wolniewicz (II miejsce) i Alicja Szulc z NW Werwa Mława (III miejsce). Pełne wyniki TUTAJ.

Chęci i uśmiech

Jak podkreślają organizatorzy, nordic walking jest dyscypliną, w której rywalizacja nie jest najważniejsza. Tutaj liczą się chęci i uśmiech, a tego zawodnikom nie brawowało. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi dodatkowo – punkty do klasyfikacji generalnej pucharu regionalnego. Dodatkowo na dzieci czekały minizawody.

Zobacz relację wideo

Galeria zdjęć

Fot. Polska Federacja Nordic Walking

[Best_Wordpress_Gallery id=”89″ gal_title=”Puchar Regionalny Nordic Walking”]