Festiwal biegowy za nami

Festiwal biegowy za nami

28/06/2019 Wyłączone przez GOSiR

Ponad 500 biegaczy z Polski i zagranicy, niesamowita atmosfera, przyjaźni ludzie i mnóstwo atrakcji – taki był Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego.

Festiwal biegowy, organizowany przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska, w Konstancinie-Jeziornie gościł już po raz piąty. W tym roku wydarzenie przyciągnęło do Parku Zdrojowego ponad pół tysiąca osób. Jego uczestnicy 23 czerwca pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej, byłemu prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zawodnicy zmierzyli się na 10-kilometrowej trasie, atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i prowadzącej urokliwymi uliczkami naszego miasta. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bogdan Semanowycz (Ukraina) z czasem 30:45:13. Kolejni byli Krzysztof Wasiewicz (Polska) z czasem 30:58 i Paweł Veretskyi (Ukraina) z czasem 31:06.

Wśród kobiet podium należało również do naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Zwyciężczynią w kategorii open została Valeriia Zinenko z czasem 34:36. Na drugim stopniu podium stanęła Valentyna Kiliarska (35:50), a na trzecim – Natalija Semenovych (36:06). Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna przypadł natomiast Aleksandrze Golon i   Mateuszowi Baranowi. Medale wręczały znane osoby ze świata sportu i rozrywki, m.in.: Tomasz Majewski, Tadeusz Drozda, Marian Woronin, Karol Strasburger i Andrzej Rosiewicz. Swoje zawody miały także dzieci – te w wieku 5–8 lat rywalizowały na dystansie 350 m, a w wieku 9–13 lat – 650 m.

Organizatorzy zapewnili nie tylko moc sportowych emocji, ale także szereg atrakcji w miasteczku biegacza: posiłki regeneracyjne, darmowe lody, czy stoiska przygotowane przez partnerów i sponsorów. Najmłodsi miłośnicy sportu mogli także skorzystać z dmuchanych zabawek w strefie zabaw oraz innych atrakcji w strefie Samsunga. W trakcie wydarzenia Fundacja Daj Głos zbierała pieniądze na leczenie Kasi Kośmider, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną. Choroba ta zaburza rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się.

Patroni honorowi: Gmina Konstancin-Jeziorna, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Fundacja Prometeusz, Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy
Sponsor strategiczny: Plus
Sponsor główny: Selgros Cash & Carry
Partnerzy strategiczni: Be Raw!, PSE – Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Kolorado – HAL
Partnerzy: Emil Frey Select, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Eva Park, Fabryka Słodyczy, Fisherman’s Friend, Brocat Craft, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, Bell, WakeLove, Sklep Biegacza, Konstanciński Dom Kultury, Pałac i Folwark Galiny, Hotel Krasicki, Karmelowa Pokusa, Trofea.pl, Colorbar, Polar, Rehasport, Grycan, Frajda – Jarosław Goszcz
Patroni medialni: Polsat News, Radio Kolor, TreningBiegacza.pl

Galeria zdjęć

[Best_Wordpress_Gallery id=”106″ gal_title=”V Fesitwal Biegowy 2019″]