Oferta zajęć na nowy sezon

Oferta zajęć na nowy sezon

16/08/2019 Wyłączone przez GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji po wakacyjnej przerwie wznowi zajęcia sportowo-rekreacyjne. W nowym sezonie na mieszkańców czekają te znane i lubiane, ale będą też nowości.

GOSiR przygotował na nowy sezon bogatą i ciekawą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Po wakacyjnej przerwie wracają zajęcia, które cieszyły się do tej pory dużą popularnością. Będą też nowości. – Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy – podkreśla Jolanta Urbańska, dyrektor GOSiR. – Tak układamy i modyfikujemy naszą ofertę, żeby była ona atrakcyjna dla różnych grup wiekowych.

Nowości dla seniorów

I tak dla seniorów przygotowano m.in. zajęcia gyrokinesis – sztuka ruchu. Są to ćwiczenia stymulujące cały system nerwowy, wzmacniające system odpornościowy, uaktywniające i dotleniające wewnętrzne organy, pobudzające zmysły. – Jest to unikatowa metoda, która koordynuje ruch, oddech i skupienie psychiczne – dodaje Jolanta Urbańska. – Zapraszamy seniorów niezależnie od wieku, sprawności czy umiejętności.

Kolejną nowością są zajęcia prozdrowotne aktywny senior. Ćwiczenia z elementami aerobiku, stretchingu, zdrowego kręgosłupa oraz metody pilatesu są dostosowane do wieku uczestników z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku starszego. Seniorzy za treningi nie płacą nic. Muszą jednak mieć ukończone 60 lat, mieszkać na terenie gminy i posiadać Konstancińską Kartę Mieszkańca.

Dla dzieci, dla dorosłych

Dzieciom i młodzieży konstanciński ośrodek sportu proponuje trzy nowości. Są to judo, brazylijskie ju-jitsu oraz zapasy (submission fighting). – Podczas tegorocznych Dni Konstancina w Parku Zdrojowym odbyły się zajęcia pokazowe – mówi Jolanta Urbańska. – Cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy wprowadzić je do naszej oferty.

Zajęcia są skierowane zarówno do chłopców, jak i dziewcząt. Jak zaznacza dyrektor GOSiR, sporty walki wspomagają odpowiedni rozwój dziecka, uczą dyscypliny, szacunku i koleżeństwa.

Nowościami w ofercie dla dorosłych są zajęcia: zdrowy kręgosłup dla aktywnych, ABT oraz fitness – wzmacnianie, piłki, płaski brzuch i spalanie. – Zachęcamy do aktywnego trybu życia i korzystania ze stałych oraz nowych propozycji, które przygotowaliśmy – dodaje dyrektor GOSiR.

Pozostałe zajęcia

Po przerwie wznowione zostaną także pozostałe zajęcia prowadzone do tej pory w GOSiR. Są to: gimnastyka ciała i umysłu, rehapilates osteoporozy, tai chi, zumba gold senior, zdrowy kręgosłup oraz tańce świata i towarzyskie (dla seniorów); badminton, szachy, tenis stołowy, zajęcia ruchowe dla niepełnosprawnych (dla dzieci i młodzieży); fitness, w tym: interwał, TBC, płaski brzuch, zumba, a także zdrowy kręgosłup, badminton, crossminton oraz nordic walking (dla dorosłych).

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć oraz całej oferty na nowy sezon dostępne są w zakładce: Oferta zajęć.