Pobiegli dla papieża Polaka

Pobiegli dla papieża Polaka

07/10/2019 Wyłączone przez GOSiR

Blisko 80 osób wzięło udział w trzynastym już Biegu Papieskim, który w tym roku odbył się w Konstancinie-Jeziornie. Pierwsi na metę, w swoich kategoriach, dobiegli Bartłomiej Kuna i Aleksandra Golon.

Bieg Papieski odbywający się corocznie ku czci św. Jana Pawła II wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku impreza odbyła się 6 października w konstancińskim Parku Zdrojowym, a nie w Habdzinie, jak było to w poprzednich latach. Mieszkańcy gminy, i nie tylko, już po raz 13. zebrali się, by wspólnie podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II.

Wspólna modlitwa

Na chwilę przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji głos zabrał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna oraz ks. kan. Stanisław Leszek Jackiewicz, dziekan dekanatu konstancińskiego, którzy życzyli wszystkim uczestnikom udanego startu. Z kolei Weronika Głowacka, Pola Komosa i Aleksander Kurka, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, przybliżyli zebranym postać papieża Polaka i honorowego obywatela Konstancina-Jeziorny. Oficjalną część uroczystości zakończyło złożenie przez władze gminy oraz sportowców kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II oraz wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśń papieża. 

Pierwsi na mecie

Na starcie prawie 5-kilometrowej trasy stanęło 76 zawodników. Bieg poprzedziła wspólna rozgrzewka, po której sygnał do startu dał burmistrz gminy. Jako pierwszy, po 17 minutach, do mety dobiegł Bartłomiej Kuna, drugi był Marek Turczyn (17 min. 13 sek.), a trzeci Piotr Basiak (17 min. 30 sek.). Wśród pań triumfowała Aleksandra Golon (20 min. 34 sek.). Tuż za nią uplasowały się Natalia Kostrzewska (22 min. 18 sek.) i Magdalena Rembowska (22 min. 49 sek.). Do najszybszych zawodników powędrowały okazałe puchary, a także nagrody rzeczowe. Organizatorzy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gmina Konstancin-Jeziorna, przygotowali także nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu.

Inne atrakcje

Biegowi Papieskiemu towarzyszyły także inne atrakcje, wśród których były m.in.: występy taneczne seniorów z GOSiR, pokaz ju-jitsu w wykonaniu Krzysztofa Węgrowskiego – mistrza Europy i Polski, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Podróż do krainy wartości” oraz wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Zawodowa Orkiestra Wiatrowa z Piaseczna. Na zakończenie każdy mógł spróbować pysznej grochówki.

Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

[Best_Wordpress_Gallery id=”114″ gal_title=”XIII Bieg Papieski”]