Świętowaliśmy na sportowo

Świętowaliśmy na sportowo

13/11/2019 Wyłączone przez GOSiR

Blisko 600 osób wzięło udział w biegach zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dla wszystkich były medale, a dla najszybszych puchary i nagrody.

Konstancin-Jeziorna, podobnie jak cała Polska, w miniony poniedziałek (11 listopada) świętował 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Jednym z punktów uroczystości gminnych był XXIX Bieg Niepodległości.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 250 zawodników. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji kilka minut po godz. 12 dał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. Sportowcy mieli do pokonania dystans 2,2 km.

Do mety, zlokalizowanej w Parku Zdrojowym, dotarło blisko 200 osób. Jako pierwszy – Bartosz Kucharski, który ukończył bieg z czasem 6 min. 22 sek. Drugi był Piotr Szczepański (6 min. 31 sek.), a trzeci – Dawid Szymański (6 min. 38 sek.). Wśród kobiet najszybsza, podobnie jak w ubiegłym roku, była Aleksandra Płocińska, która ukończyła bieg z czasem 7 min. 11 sek. Drugie miejsce – z czasem 8 min. 20 sek. – zajęła Anna Górnicka-Antonowicz, a trzecia na mecie – z czasem 10 min 52 sek. – stawiła się Aleksandra Golon.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale, a najszybsi – puchary i nagrody, ufundowane przez sklep Decathlon, które wręczyli burmistrz Kazimierz Jańczuk, jego zastępca  – Dariusz Zieliński i Jolanta Urbańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Po zakończeniu biegu głównego parkowymi alejkami ścigali się najmłodsi: na 100 m (dzieci w wieku 2–5 lat), na 400 m (dzieci w wieku 6–10 lat) i na 800 m (młodzież w wieku 11–15 lat). Także tutaj frekwencja dopisała. W zmaganiach wzięło udział łącznie 400 osób. W poszczególnych kategoriach najszybsi byli: Aurelia Michnowska, Lena Dóraj, Jan Koziara, Zuzanna Biedrzycka i Stanisław Żegnałek (pełne wyniki publikujemy poniżej). Mali sportowcy w nagrodę otrzymali puchary oraz gry edukacyjne i planszowe.

Z uwagi na duże zainteresowanie biegami dla dzieci i młodzieży niestety nie dla wszystkich uczestników wystarczyło pamiątkowych medali. Ale nic straconego. Od najbliższego piątku (15 listopada) będzie można je odebrać w biurze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta).

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej), Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstanciński Dom Kultury.
Partnerzy: Decathlon, Uroczysko Konstancin.
Sponsorzy: Decathlon, Park Cafe & rest, Uzdrowisko Konstancin, Catering Imperium Dobrego Smaku – Radosław Goliszewski.
Patroni medialni: Piasecznonews.pl, Kurier Południowy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 • Bieg główny – mężczyźni:
  1. miejsce – Bartosz Kucharski
  2. miejsce – Piotr Szczepański
  3. miejsce – Dawid Szymański
 • Bieg główny – kobiety:
  1. miejsce – Aleksandra Płocińska
  2. miejsce – Anna Górnicka–Antonowicz
  3. miejsce – Aleksandra Golon
 • Bieg (100 m) – dzieci 25 lat:
  1. miejsce – Aurelia Michnowska
  2. miejsce – Gniewko Owczarek
  3. miejsce – Nikodem Baraniecki
 • Bieg (400 m) – dzieci 610 lat (dziewczęta):
  1. miejsce – Lena Dóraj
  2. miejsce – Nadia Staniszewska
  3. miejsce – Matylda Wnorowska
 • Bieg (400 m) – dzieci 610 lat (chłopcy):
  1. miejsce – Jan Koziara
  2. miejsce – Ignacy Stasik
  3. miejsce – Stanisław Koziara
 • Bieg (800 m) – dzieci 1115 lat (dziewczęta):
  1. miejsce – Zuzanna Biedrzycka
  2. miejsce – Wiktoria Jaworska
  3. miejsce – Natalia Kuczek
 • Bieg – dzieci 1115 lat (chłopcy):
  1. miejsce – Stanisław Żegnałek
  2. miejsce – Jan Antonowicz
  3. miejsce – Joshua Weber

Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

[Best_Wordpress_Gallery id=”118″ gal_title=”XXIX Bieg Niepodległości 2019″]