Zapraszamy na 30. Bieg Niepodległości

Zapraszamy na 30. Bieg Niepodległości

25/10/2021 Wyłączone przez GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza 11 listopada do udziału w jubileuszowym 30. Biegu Niepodległości. Zapisy online startują już w najbliższą środę (27 października).

Bieg Niepodległości to już tradycja, która przyciąga do Konstancina-Jeziorny miłośników aktywności z całego województwa. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, znów będziemy mieli okazję spotkać się 11 listopada i na sportowo uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dystans i trasa

Bieg uliczny, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się na dobrze znanym dystansie 2,2 km. Zawodnicy wyruszą punktualnie o godz. 12.30 spod Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Piaseczyńską, Warszawską, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza do mety w Parku Zdrojowym.

Warunki udziału

W rywalizacji mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają dowód tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem pozwalającym określić wiek. Młodzież niepełnoletnia musi przedłożyć w dniu biegu, w obecności rodzica lub opiekuna, pisemną zgodę na udział w zawodach. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Zapisy

Rejestracja online do tegorocznej edycji biegu startuje już w najbliższą środę (27 października) i będzie prowadzona na stronie internetowej: www.dostartu.pl. Zgłosić się będzie można również 11 listopada. Tego dnia zapisy będą prowadzone w godz. 11.00–12.00 w biurze zawodów zlokalizowanym na placu przed Urzędem Miasta i Gminy. Uwaga! Pakiety startowe nieodebrane 30 minut przed startem biegu zostaną wydane innym osobom, chętnym do udziału w zawodach.

Utrudnienia w ruchu

W związku z biegiem 11 listopada w godz. 12.30–13.30 na ul.: Kolejowej, Piaseczyńskiej, Warszawskiej i Piłsudskiego mogą wystąpić pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej o wyrozumiałość. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Piknik historyczny

Bieg jest częścią gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W programie znalazł się także m.in. piknik historyczny i koncert pieśni patriotycznych.