Wichura i deszcz nie wystraszyły biegaczy

Wichura i deszcz nie wystraszyły biegaczy

01/02/2022 0 przez GOSiR

Ani przenikliwy wiatr, ani zacinający deszcz nie wystraszyły uczestników 1. Biegu Rodzinnego, który w minioną niedzielę (30 stycznia) odbył się w Konstancinie-Jeziornie. Wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bieg, w imieniu konstancińskiego sztabu WOŚP, zorganizował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Wzięło w nim udział blisko 40 osób.

Start i metę wyznaczono w Parku Zdrojowym. Do pokonania była trasa o długości około 1 km, która biegła parkowymi alejkami. Biegaczy punktualnie o godz. 14 wystartował burmistrz Kazimierz Jańczuk, wcześniej rozgrzewkę przeprowadziła Dorota Pawlik, instruktorka fitness. Bieg miał formułę happeningu propagującego zdrowy i aktywny styl życia. Nie prowadzono klasyfikacji zawodników, nie było zwycięzców, ale warto odnotować, że najszybszym okazał się Marcin Podczasi.

Na wszystkich uczestników biegu czekały orkiestrowe koszulki, medale własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy WOŚP oraz inne niespodzianki. Imprezę prowadził Piotr Dzięcielski.

Galeria zdjęć