To było udane „Lato w mieście 2022”

To było udane „Lato w mieście 2022”

30/08/2022 0 przez GOSiR

Ponad 100 uczniów skorzystało z wakacyjnej oferty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. W ramach tegorocznej akcji „Lato w mieście” na wszystkich czekało sporo atrakcji.

„Lato w mieście 2022” za nami. Zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Od 18 lipca do 12 sierpnia wzięło w nich udział łącznie 101 dzieci w wieku 8–14 lat.

Ciekawe zajęcia

Zajęcia odbywały się w hali GOSiR przy ul. Żeromskiego 15, ale także w pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz na ścieżce zdrowia w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Wszędzie tam na dzieci i młodzież czekało sporo atrakcji. Na nudę nie było miejsca. Uczniowie doskonalili swoją grę w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, badmintona, tenisa stołowego czy piłkę ręczną. Były też zajęcia przy muzyce, konkursy plastyczne oraz spotkania z różnymi gośćmi.

Ciekawi goście

Uczestników „Lata w mieście” odwiedzili strażacy z OSP Słomczyn. Druhowie opowiadali o swojej pracy oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby uniknąć pożaru. Dzieci miały również możliwość zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Z kolei paralotniarz Paweł Radziszewski mówił o tym, jak należy się zachowywać w czasie burzy, a Paweł Panfilewicz, ratownik z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przedstawił uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Z dziećmi spotkały się też sierż. sztab. Wioletta Domagała z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie oraz Małgorzata Lewandowska i Paulina Cichecka, funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Natomiast zasady segregacji odpadów przypominały Agnieszka Sobieraj i Agnieszka Brzezińska z Wydziału Podatków i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. A nad bezpieczeństwem wypoczywających w GOSiR-ze dzieci czuwali wykwalifikowani instruktorzy.

Galeria zdjęć