Narodowy Dzień Sportu w Konstancinie-Jeziornie

Narodowy Dzień Sportu w Konstancinie-Jeziornie

19/09/2022 0 przez Dariusz Salisz

W minioną sobotę i niedzielę świętowaliśmy Narodowy Dzień Sportu w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W sobotę  ulice Konstancina wypełniła głośna muzyka, światła oraz uśmiechy na twarzach ponad 100 rolkarzy i rowerzystów biorących udział w Nightskatingu. Rolkarze – bez ograniczeń wiekowych – przemierzyli trasę blisko 13 km świętując w ten sposób Narodowy Dzień Sportu. Przejazd poprzedzony był warsztatami dla początkujących rolkarzy, gdzie można było poznać tajniki jazdy i zasady bezpieczeństwa podczas przejazdu.

Niedzielne zmagania sportowe rozpoczęły się na Ścieżce Zdrowia im. Tomasza Hopfera. Uczestnicy pokonali trasę z kijami na dystansie ok 10 km.

W tym samym czasie od godziny 9:00 młodzi piłkarze mogli wziąć udział w treningu piłki nożnej na hali sportowej pod okiem trenerów KS Konstancin. Następnie na hali odbył się turniej tenisa stołowego czujnym okiem instruktorów – Pana Henryka Pawlika oraz Michała Matczuka.

Od godziny 13:00 z pomocą Garden Club Sports & Health zachęciliśmy do aktywności spacerowiczów Parku Zdrojowego w Konstancinie Jeziornie. Wśród atrakcji odbyły się zumba, joga oraz zajęcia prosport dla dzieci.

Imprezę zakończyły fantastyczne występy w muszli koncertowej  grupy Er-Nesta oraz Zumba Gold z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oba zakończone bisami i owacjami na stojąco.

Narodowy Dzień Sportu w Konstancinie-Jeziornie pokazał nam, że sport nie zna ograniczeń wiekowych. Mimo kapryśnej pogody udało nam się spędzić wspaniale czas.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz partnerom za udział!