Zapraszamy na Jarmark Świąteczny do Parku Zdrojowego

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny do Parku Zdrojowego

13/12/2022 0 przez GOSiR

Kiermasz rękodzieła i ozdób świątecznych, spotkanie z Mikołajem, wspólne kolędowanie, warsztaty artystyczne i lodowisko – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Świątecznego. Zapraszamy 18 grudnia (niedziela) do Parku Zdrojowego.

W Konstancinie-Jeziornie znów zagości Jarmark Świąteczny. To już tradycja i nie może jej zabraknąć także w tym roku. Widzimy się 18 grudnia (niedziela) w Parku Zdrojowy. Czeka sporo atrakcji.

Kiermasz i atrakcje dla dzieci

Niezmiennie wzdłuż głównej alei parkowej staną stoiska z wyrobami rękodzielniczymi takimi jak: ozdoby świąteczne, bombki, lizaki, zabawki, rzeźby i obrazy, a także regionalne przysmaki – miody, sery, ryby, wędliny, przyprawy, przetwory i pierniki. Równie duży będzie wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów. Kiermasz czynny będzie w godz. 11.00–17.00.

Mikołaj i atrakcje dla dzieci

Z myślą o najmłodszych na jarmark przybędzie Mikołaj (od godz. 12.00). Nie zabraknie zabaw i animacji ze śnieżynkami oraz warsztatów ozdób świątecznych. Na liście atrakcji dla dzieci są także m.in. gigantyczna kula śnieżna oraz przejażdżki świąteczną drezyną. Przez cały czas trwania jarmarku będzie można również bezpłatnie poślizgać się na sztucznym lodowisku (w godz. 9.00–21.30).

Występy na scenie

Na jarmarkowej scenie wystąpią dzieci i młodzież ze szkół podstawowych nr 1, 2, 5, 6 oraz No Bell. W świątecznym repertuarze zaprezentują się także: chór Cantabile, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Majtki Pana Kapitana, Jarzębina Czerwona, wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury oraz Konstanciński Chór Kameralny. Do tańca z kolei porwą seniorzy z Grupy ER-nesta oraz uczestnicy zajęć Zumba Gold w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Życzenia i opłatek

O godz. 14.15 życzenia świąteczno-noworoczne złożą Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej, którzy również przełamią się opłatkiem z mieszkańcami gminy. – Jak co roku zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia – zachęca burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Na jarmarku nie zabraknie także harcerzy z Hufca Uroczysko Konstancin, gdzie w godz. 14.00–16.00 będą przekazywać mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizatorzy

Organizatorami Jarmarku Świątecznego są Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, a partnerami – Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat medialny objęli Kurier Południowy i portal Piaseczno News.