Zagramy na sportowo z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Zagramy na sportowo z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

25/01/2023 Wyłączone przez GOSiR

Już w najbliższą niedzielę (29 stycznia) ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji zapraszamy na bieg rodzinny, turniej tenisa stołowego oraz dzień otwarty na lodowisku.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych!”. W najbliższą niedzielę (29 stycznia) wolontariusze będą kwestować w całej Polsce już po raz 31. Spotkamy ich także na ulicach Konstancina-Jeziorny. Cel akcji jest jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup sprzętu medycznego do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Turniej i lodowisko

Akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Już teraz zapraszamy w godz. 10.00–17.00 na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta). W tym roku po raz drugi w Parku Zdrojowym odbędzie się też bieg rodzinny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Start o godz. 14.00, zapisy od godz. 12.30 (szczegóły TUTAJ).

Tradycyjnie orkiestra Jurka Owsiaka zagra również na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym. W najbliższą niedzielę wejście na ślizgawkę będzie bezpłatne, w zamian będzie można wesprzeć akcję WOŚP. Zapraszamy od godz. 10.00 do godz. 21.30.

Finał w Hugonówce

Atrakcji nie zabraknie także w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. W plenerze przy Hugonówce czekają m.in. pokazy strażackie oraz Teatr Ognia Etnimus. O godz. 15.00 rozpocznie się koncert finałowy. Zobaczymy m.in.: dziecięce sekcje taneczne KDK, Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka, pokazy taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy i Egurrola Dance Studio, Studio Piosenki Diany Świder-Siepielskiej i koncert zespołu harcerskiego Chaszcze i Gąszcze. Ponadto na scenie wystąpią: Patrycja Modlińska, Robert Osam-Gyaabin, Tomasz Oszukowski, Wilanowska Orkiestra Dęta, zespół hip-hopowy Adi SKL&Goryl&Pinki GPM, Duet GIT oraz Scotch Martin Project.

Będzie można też wziąć udział w plastycznych warsztatach dla rodzin, pokazach fryzjerstwa przygotowanych przez salon „My jesteśmy inni” oraz skorzystać z porad rehabilitanta, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie na stoisku medycznym fundacji Ewdomed. Całodniową imprezę zakończy o godz. 20.00 tradycyjne światełko do nieba. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców o wielkich sercach.