Ruszył Grand Prix Badmintona

Wystartował nowy sezon rozgrywek Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Badmintonie. W pierwszym turnieju rywalizowało 60 zawodników. Kolejne rozgrywki już 14 października.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Badmintonie. Zainaugurowano ją 23 września w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15. W pierwszym turnieju wzięło udział 60 zawodników, m.in. z: Piaseczna, Garwolina, Góry Kalwarii, Warszawy, Pruszkowa i Białegostoku. Jednak najliczniejszą grupę stanowili tradycyjnie reprezentanci Konstancina-Jeziorny. Emocji nie brakowało!

W kategorii dzieci, w grach pojedynczych pierwsze miejsca zajęli: Zuzanna Sibilska, Xawery Klucz, Oliwia Winek, Kamil Kisiel i Weronika Kłos, a w grze podwójnej – siostry Oliwia i Lena Winek z Garwolina. Z kolei wśród dorosłych na boisku brylował student Tomasz Sagun, zawodnik „Hubal” Białystok, który zwyciężył aż trzykrotnie: w singlu, w deblu – z Bronisławem Bremerem i w miksie open – z Beatą Kowalczyk.

W pozostałych kategoriach wygrali:

  • gra pojedyncza – Tamara Siemieniuk (open), Katarzyna Kłos (beginners), Michał Such (U45), Zbigniew Kisiel (+46);
  • gra podwójna – T. Siemieniuk i Joana Glonek (open), Katarzyna Wilk i Dorota Gołębiewska (beginners), Grzegorz Such i Michał Such (beginners);
  • gra mieszana: Wiktor Radoń i Katarzyna Wilk (beginners).

Uczestnicy turnieju walczyli o punkty oraz upominki promocyjne ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Kolejne rozgrywki już 14 października. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć