Mikołajkowe ściganie

Konstancin-Jeziorna znów należał do kolarzy. W minioną niedzielę (3 grudnia) blisko 200 cyklistów wzięło udział w mikołajkowych zawodach rozegranych w Parku Zdrojowym.

Zawody z cyklu „Mikołajkowy Konstancin”, organizowane przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike oraz współorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, do jedynego uzdrowiska na Mazowszu zawitały już po raz trzeci. Impreza, podobnie jak przed rokiem, była strzałem w dziesiątkę. W minioną niedzielę (3 grudnia) dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja.

Cztery roczniki

W tym roku na starcie wyścigów rozgrywanych w zimowej scenerii Parku Zdrojowego stanęło blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich i przełajowych. W najdłuższym, ponad 14-kilometrowym, dystansie MAX, zmierzyli się zawodnicy czterech roczników: 1999-2002, 1988-1998, 1978-1987 oraz 1977 i starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Michalczewski (Legion Serwis), przed Piotrem Małkiem (KK Cyklon Warszawa) i Kamilem Karwatem (RoweryLady.pl). Rywalizację kobiet, podobnie jak przed rokiem, wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Magdalenę Kosko (MCP Bike Team) i Izabelę Kamińską (Patnet Team).

Młodzież na trasie

Swoje mikołajkowe ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN o dł. 4,8 km należał do cyklistów z roczników 2003-2010, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybszy w gronie chłopców był ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Gwiazda (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team), który finiszował przed Jakubem Kozickim (Zalesie Górne) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). Wśród dziewcząt najszybsza była Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Mileną Oszkiel (Warszawski Klub Kolarski).

Koniec sezonu

Kolarskie zawody „Mikołajkowy Konstancin” były zwieńczeniem sezonu 2017 z Poland Bike. – Szykujemy już nowy, jubileuszowy, bo dziesiąty sezon pełen atrakcji i nowości – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 27 stycznia 2018 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon w trzech podwarszawskich miejscowościach.

Galeria zdjęć