Dwa złota i srebro

Młodzi sportowcy z „jedynki” i „szóstki” zdobyli w powiatowych zawodach tenisa stołowego trzy medale – dwa złote i srebrny. Teraz w Serocku powalczą o kolejne.

Etap gminny

Zanim konstancińscy uczniowie zmierzyli się ze swoimi kolegami z innych szkół powiatu piaseczyńskiego, pokazali na co ich stać w gminnych eliminacjach. Gospodarzem turnieju tenisa stołowego,  rozegranego w dniach 14 – 15 lutego, była Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy. O mistrzostwo gminy walczyli reprezentanci czterech szkół: „jedynki”, „dwójki”, „trójki” i „szóstki”. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – dziecięcej i młodzieżowej. Wśród dziewcząt młodszych najlepsza była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, w składzie Maja i Róża Sławińskie (trenerem zawodniczek jest Katarzyna Żegnałek). Pozostałe kategorie należały do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. I tak: Mateusz i Konrad Burakowscy zwyciężyli w kat. chłopcy młodsi, a Patryk Burakowski, Kacper Gącikowski i Szymon Bogdan w kat. chłopcy starsi. Z kolei w kat. dziewczęta starsze numerem jeden był duet – Natalia Przybysiak i Victoria Gołębiowska. Wszystkie zespoły ze SP nr 6 trenują pod okiem Iwony Górskiej.

Etap powiatowy

Zwycięzcy gminnych eliminacji zmierzyli się 19 i 20 lutego na szczeblu powiatowym. Turniej został zorganizowany przez Henryka Pawlika oraz Katarzynę Żegnałek, koordynatorkę sportu szkolnego w Konstancinie-Jeziornie. Natomiast sędzią głównym zawodów był Marek Herbst, koordynator sportu szkolnego w powiecie piaseczyńskim. Konstancinianie udział w zawodach mogą z pewnością zaliczyć do bardzo udanych. Nasi sportowcy zdobyli trzy medale. Dwa złote krążki powędrowały do uczennic z „jedynki” (kat. dziewczęta młodsze) i uczniów z „szóstki” (kat. chłopcy młodsi). Srebro wywalczyły z kolei dziewczęta starsze ze SP nr 6. Niestety, ich koledzy zakończyli turniej na 5. miejscu. Teraz nasze drużyny czeka walka na etapie międzypowiatowym. Zawody odbędą się już 9 marca w Serocku. Trzymamy kciuki!

Podziękowania

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji turniejów: Jolancie Urbańskiej – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, Małgorzacie Myszkowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy oraz Katarzynie Chiszko – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie.