Uczniowie powalczą na lodzie

W środę (21 lutego) na sztucznym lodowisku w Parku Zdrojowym rozegrane zostaną gminne zawody „Mistrzowie Białego Orlika”. Początek sportowych zmagań o godz. 10.00.

Zawody „Mistrzowie Białego Orlika” adresowane są do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i mają na celu zachęcenie dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocję aktywnego spędzania czasu.

W gminnych eliminacjach, które odbędą się w środę (21 lutego) na sztucznym lodowisku w Parku Zdrojowym wystartuje osiem czteroosobowych drużyn. Swoich reprezentantów wystawiły Szkoły Podstawowe nr 1, nr 2, nr 3 i nr 6.

Reguły turnieju są proste i  polegają na rywalizacji zespołów, które w jak najkrótszym czasie muszą pokonać tor przeszkód rozmieszczony na lodowisku i wykazać się przy tym podstawowymi umiejętnościami jazdy na łyżwach. Chodzi m.in. o jazdę w przód i po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi. Start sportowych zmagań o godz. 10.00.

Najlepsze drużyny w nagrodę wezmą udział w ogólnopolskim finale tej imprezy, który odbędzie się w marcu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.