Spacerowali z kijkami po medale

Fot: Paweł Marczyk

W minioną sobotę (19 maja) w konstancińskim Parku Zdrojowym rozegrano zawody z cyklu Puchar Polski Nordic Walking. Do rywalizacji stanęło ponad 350 zawodników.  

Zawody z cyklu Puchar Polski Nordic Walking to impreza nie tylko dla zawodowców, ale także dla amatorów chodzenia z kijami. Wydarzenie, organizowane przez Polską Federację Nordic Walking we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, po roku przerwy ponownie zawitało do Konstancina-Jeziorny.W tej edycji chęć udziału w zawodach zgłosiło 378 osób. W minioną sobotę (19 maja) na linii startu stawiło się 351, w tym 10 mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Najszybsi

Chodziarze zmierzyli się ze sobą w kategoriach indywidualnych na trzech dystansach: 5, 10 oraz 21,1 km, z podziałem na płeć oraz kategorie wiekowe. Do mety położonej w samym sercu Parku Zdrojowego dotarło 348 osób. W klasyfikacji generalnej, wśród mężczyzn najszybsi byli: Michał Zarębski z Viking Nordic Team Częstochowa (5 km), Karol Stiller z Klubu Kabex Podkowa Janów (10 km) oraz Marcin Rosak z Runnerski.pl (21,1 km). Natomiast wśród kobiet najlepiej wypadły: Jagoda Jurek z KS Metraco Polkowice (5 km), Agnieszka Mielecka z KS Idmar Racing Team (10 km) i Lucyna Stępięń z KS Metraco Polkowice (21,1 km). Pełne wyniki TUTAJ. Niestety, reprezentanci Konstancina-Jeziorny tym razem zajęli odległe miejsca.

Medale dla wszystkich

Jednak nordic walking jest dyscypliną, w której rywalizacja nie jest najważniejsza, tutaj liczą się chęci i szeroki uśmiech. Tego wszystkim zawodnikom nie brawowało. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi dodatkowo punkty do klasyfikacji generalnej Puchar Polski Nordic Walking. Dodatkowo na dzieci czekały minizawody, a na wszystkich – festyn sportowy.

Galeria zdjęć

Autor zdjęć: Paweł Marczyk

« 1 z 2 »