Ku pamięci Piotra Nurowskiego

Po raz czwarty Konstancin-Jeziorna będzie gościł sportowców z całej Polski. Wszystko za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, na który zapraszamy już 24 czerwca.

Tą imprezą sportowcy chcą uczcić pamięć Piotra Nurowskiego, polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Dwa dystanse

Wydarzenie organizowane w Konstancinie-Jeziornie od trzech lat, w tym roku zostanie zaprezentowane w zupełnie nowej odsłonie. Od teraz będzie to „Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego”, wielkie wydarzenie sportowe adresowane dla całych rodzin.

24 czerwca zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy, atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, różniące się długością. Jako pierwsi, o godz. 9.00 wystartują uczestnicy zmagań na 5 km. Ta trasa prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich i Środkową. Dalej biegacze ponownie wrócą na ulicę Rycerską, a ul. Mostową i Sienkiewicza dobiegają do linii mety usytuowanej w Parku Zdrojowym. Na 2,5 km mierzony będzie międzyczas. Limit czasu to 1 godzina.

Bieg na 10 km wystartuje o godz. 10.30. Sportowcy pobiegną ulicami: Oborską, Potulickich, Od Lasu, Żeromskiego, dalej – Oborską z powrotem do linii mety w Parku Zdrojowym. Międzyczas i punkt z wodą zlokalizowane będą na 5 km trasy. Tutaj limit czasu wynosi 1,5 h. Na najszybszych czekają nagrody. A jest o co walczyć, bo jak zapowiadają organizatorzy – Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska – do rozdania jest ich blisko 100.

W tym roku w biegu razem z zawodnikami wystartuje Robert Korzeniowski – lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy. Będą też gwiazdy szklanego ekranu znane z seriali m.in.: „Pierwsza miłość” czy „Świat według Kiepskich”. A to wszystko za sprawą sponsora wydarzenia – Grupy ATM. Nie zabraknie także lubianych sportowców.

Miasteczko biegacza

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się również biegi dla najmłodszych. Dzieci zmierzą się w dwóch grupach wiekowych – 5-8 lat i 9-13 lat – na dystansie ok. 500 m. Każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki, a 12 najlepszych – nagrody.

To jeszcze nie wszystko. W Parku Zdrojowym stanie miasteczko biegacza z licznymi atrakcjami. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść w strefie grilla gwarantowany przez sponsora głównego imprezy – firmę Knorr – pyszny posiłek regeneracyjny. Na dzieci czekać będą z kolei duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy sponsorów i partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego partnera medialnego – telewizję Polsat News. Na imprezie obecne będzie także radio Eska.

Spełnić marzenie Piotra

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil – sponsor wydarzenia, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie imprezy zbierane będą pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

Patronat burmistrza

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Zapisy

Niezapomniane sportowe emocje, bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście – gwarantowane. Nie może Cię tam zabraknąć. Zapisy online potrwają do 20 czerwca na stronie organizatora: www.biegajmyzdema.pl. Pod tym adresem znajdziecie też znacznie więcej informacji na temat festiwalu.