Rekordowy Bieg Nurowskiego

Ponad 1100 osób wystartowało w tegorocznym IV Festiwalu Biegowym im. Piotra Nurowskiego, który w minioną niedzielę (24 czerwca) odbył się w Konstancinie-Jeziornie.

Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie w minioną niedzielę (24 czerwca) ponownie przyciągnął tłumy. Biegacze z całej Polski, i nie tylko, już czwarty raz oddali hołd dla Piotra Nurowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wysoka frekwencja

W tym roku w trzech biegach (na 5 km, na 10 km i dla dzieci) wystartowało łącznie 1100 osób. Sportowe zmagania na krótszym dystansie rozpoczęła rozgrzewka poprowadzona przez najszybszego na świecie biegacza „Wings For Life” – Bartosza Olszewskiego. Pokazał on ponad 250 startującym zawodnikom, jak odpowiednio rozgrzać mięśnie przed biegiem w deszczu. Jako pierwszy metę przekroczył Patryk Stypułkowski z czasem 15 min i 21 sek. Kilka sekund po nim na mecie zjawił się Florian Pyszel (15:32). Na trzecim stopniu podium uplasował się Rafał Stankowski (17:26). Wśród pań najszybsza była Emila Mazek z czasem 18:30, tuz za nią Justyna Grzywaczewska (19:02), a jako trzecia dobiegła – Joanna Cibicka (19:43).

Następnie odbył się bieg na 10 km, w którym wystartowało 650 osób, w tym goście specjalni – Norbert Noras Dąbrowski i Robert Korzeniowski. Na tym dystansie najszybszy (z czasem 30:51) był Krzysztof Wasiewicz. Jako drugi linię mety przekroczył zawodnik z Ukrainy – Paweł Vareckyi (31:49). Trzecie miejsce należało do Mateusza Barana (32:57). Numerem jeden wśród kobiet była reprezentantka Ukrainy – Valentyna Kiliarska (35:55). Na drugim miejscu, z wynikiem 36:19, uplasowała się Anna Łapińska. Na trzecim stopniu podium stanęła także Ukrainka – Olena Popova (37:01). Na zwycięzców czekały liczne nagrody. Ponadto biegacze po zakończonych zmaganiach mogli skosztować posiłku regeneracyjnego przygotowanego przez sponsora głównego wydarzenia, firmę Knorr, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina-Jeziorny i innych sponsorów.

Biegi dla dzieci

Chwilę po południu wystartowały biegi dla dzieci na dystansach 650 m (w kategorii 9-13 lat) oraz 350 m (w kategorii 5-8 lat). Zaangażowanie, jakie najmłodsi zawodnicy, a było ich ponad 200, włożyli w pokonywany dystans zostało nagrodzone medalami oraz wsparciem kibiców. Na trzech najszybszych chłopców i trzy najszybsze dziewczynki, w każdej kategorii wiekowej, czekały nagrody i puchary. Fundatorem medali był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie – partner wydarzenia.

Mnóstwo atrakcji

Na wszystkich gości wydarzenia czekało także mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich stoisko marki Movo Training, na którym można było wypróbować rolki i wałki do automasażu. Strudzone po wysiłku mięśnie można było także zregenerować w namiocie CKR oraz Uzdrowiska Konstancin Zdrój. W strefie Samsung – partnera sponsora strategicznego wydarzenia oraz operatora sieci komórkowej firmy Plus na gości czekał pokaz nowych telefonów wspomnianej marki, a także okulary VR, atrakcje dla dzieci i moc gadżetów. Oprócz tego mobilne stacje ładowania telefonów komórkowych – tak, aby w social mediach móc na bieżąco informować znajomych o przebiegu wydarzenia. Ogromną atrakcją dla najmłodszych okazała się strefa zabaw i animacji ustawiona przez Manufakturę Zabawy. Dzieci mogły obejrzeć pokaz puszczania baniek mydlanych, wspólnie kolorować, grać w piłkę i korzystać z ogromu przygotowanych animacji.

Gwiazdy ekranu

Wśród stoisk nie mogło zabraknąć namiotu ATM Grupa – partnera głównego wydarzenia, gdzie można było spotkać znane ze szklanego ekranu osoby. Ponadto przy stoisku Rowiński-Wajdemajer można było obejrzeć samochody z najnowszych serii oraz umówić się na jazdę testową. A to wszystko osładzały rozdawane przez hostessy słodkie krówki od sponsora – firm Sokółka Okna i Drzwi. Całość wydarzenia była relacjonowana w Polsat News. Reporterzy z kamerą towarzyszyli zawodnikom na starcie i mecie biegu. Dzięki czemu nawet ci, którym nie udało się dojechać do Konstancina-Jeziorny, mogli być na bieżąco.

Patronaty i współorganizator

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego organizowany był pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, które organizuje masowe zawody sportowe „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowe wakacje dla utalentowanej młodzieży oraz szkolenia dla organizatorów zawodów.

Kolejny Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego już za rok.

Galeria zdjęć

« 1 z 2 »