Startują kolejne zajęcia

1 października startują kolejne zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji – gimnastyka ciała i umysłu, rehapilates oraz „Mama i ja”.

Szeroka oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie poszerza się o kolejne, które od 1 października wznawiane są po wakacyjnej przerwie.

Mama i ja

Zajęcia edukacyjne, kondycyjne i wzmacniające „Mama i ja” skierowane są do kobiet z dziećmi do 1. roku życia. Fizjoterapeutka prowadząca zajęcia zwróci uwagę na prawidłowy powrót świeżo upieczonych mam do formy, w tym mięśni brzucha w aspekcie rozstępu kresy białej i mięśni dna miednicy. Spotkania będą się odbywały we wtorki w godz. 11.20-12.20 w sali fitness GOSiR. Szczegóły TUTAJ.

Dla seniorów

Gimnastyka ciała i umysłu to z kolei cykl zajęć dla seniorów obejmujący proste ćwiczenia psychofizyczne rozluźniające ciało i integrujące pracę mózgu. Spotkania w poniedziałki i w środy w godz. 9.20-12.20 (sala fitness GOSiR) oraz w godz. 12.30-13.30 (świetlica gminna przy ul. Anny Walentynowicz 24).

Z kolei we wtorki w godz. 9.20-11.20 proponujemy rehapilates osteoporozy. To forma gimnastyki skierowana do osób ze słabą gęstością kości czy problemami równowagi. Nastawiona jest na budowanie mocnych kości, dobrą postawę, balans i wzmocnienie mięśni stabilności centralnej, co wpływa na profilaktykę upadków, których tak bardzo chcemy unikać w osteopenii czy osteoporozie. Szczegóły TUTAJ.

Wszystkie zajęcia poprowadzi instruktorka – Agata Maksymowicz-Kapturska.