Rekordowy Bieg Niepodległości

Takiej frekwencji konstanciński Bieg Niepodległości jeszcze nie miał. W tym roku w głównym wyścigu wystartowało blisko 300 osób. Zobacz, kto był najlepszy.

Konstancin-Jeziorna w minioną niedzielę (11 listopada), podobnie jak cała Polska, świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Jednym z punktów tego wyjątkowego jubileuszu był Bieg Niepodległości, który w tym roku zgromadził rekordową liczbę uczestników. W wyścigu wystartowało blisko 300 osób.

Zawodnicy wystartowali chwilę po godz. 12.00, tuż po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. Tym razem trasa biegu poprowadzona została ulicami: Kolejową, Piaseczyńską, Warszawską, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza. Biegacze do pokonania mieli łącznie ponad 2,5 km.

Spośród mężczyzn najszybszy, z czasem 7 min 9 s, był Krzysztof Wasiewicz. Zawodnik piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego Kondycja wygrał konstanciński bieg ósmy raz z rzędu! Drugi na podium był Jan Mordel, który pokonał trasę w 7 min 20 s, a trzeci – Bartosz Kucharski z wynikiem 7 min 29 s.

Wśród kobiet najszybszą okazała się, podobnie jak w ubiegłym roku, Aleksandra Płocińska, która ukończyła bieg z czasem 8 min 27 s. Druga – z wynikiem 10 min 20 s – była Anna Górnicka-Antonowicz , a trzecia na mecie pojawiła się Magdalena Rembowska, z wynikiem 10 min 52 s.

Tradycyjnie, po zakończeniu biegu głównego, w Parku Zdrojowym odbyły się minibiegi na dystansach: 100 m (dla dzieci w wieku 2-5 lat), 400 m (dla dzieci w wieku 6-10 lat) i 800 m (dla młodzieży w wieku 11- 15 lat). Także tutaj frekwencja przeszła oczekiwania organizatora. W zmaganiach wzięło udział łącznie około 360 osób. W poszczególnych kategoriach najszybsi byli: Zofia Łaba, Jagoda Kozik, Jakub Szymański, Róża Sławińska i Adrian Pec (pełne wyniki publikujemy poniżej). Niestety, z uwagi na duże zainteresowanie biegiem nie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Ale nic straconego, wkrótce będzie można je odebrać w biurze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody. Puchary i karty podarunkowe – ufundowane przez sklep Decathlon wręczyli burmistrz Kazimierz Jańczuk i Jolanta Urbańska, dyrektor GOSiR.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 • Bieg główny – mężczyźni
  1. miejsce – Krzysztof Wasiewicz
  2. miejsce – Jan Mordel
  3. miejsce – Bartosz Kucharski
 • Bieg główny – kobiety
  1. miejsce – Aleksandra Płocińska
  2. miejsce – Anna Górnicka – Antonowicz
  3. miejsce – Magdalena Rembowska
 • Bieg (100 m) – dzieci 2-5 lat
  1. miejsce – Zofia Łaba
  2. miejsce – Tymon Plewka
  3. miejsce – Leon Kwiatkowski
 • Bieg (400 m) – dzieci 6-10 lat (dziewczęta)
  1. miejsce – Jagoda Kozik
  2. miejsce – Aleksandra Jadłowska
  3. miejsce – Urszula Sarnowska
 • Bieg (400 m) – dzieci 6-10 lat (chłopcy)
  1. miejsce – Jakub Szymański
  2. miejsce – Łukasz Pachnicki
  3. miejsce – Jarema Kepen
 • Bieg (800 m) – dzieci 11-15 lat (dziewczęta)
  1. miejsce – Róża Sławińska
  2. miejsce – Maria Czubak
  3. miejsce – Zuzanna Biedrzycka
 • Bieg – dzieci 11-15 lat (chłopcy)
  1. miejsce – Adrian Pec
  2. miejsce – Dawid Szymański
  3. miejsce – Jan Kwiatkowski

Podziękowania
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje
sponsorom: sieci marketów sportowych Decathlon – za ufundowanie nagród dla zwycięzców biegów oraz Park Cafe, Imperium Smaku i Centrum Kompleksowej Rehabilitacji – za ufundowanie grochówki.

Do pobrania:

Galeria zdjęć

« 1 z 2 »