Rywalizowali na lodzie

We wtorek (22 stycznia) na miejskim lodowisku rozegrano międzyszkolne eliminacje do turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”. Wygrała drużyna numer jeden z konstancińskiej „jedynki”.

W tegorocznych, gminnych eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju „Mistrzowie Białego Orlika” wzięły udział 4 drużyny – po dwie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz po jednej ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 6 w Opaczy. Umiejętność jazdy na łyżwach uczniów była weryfikowana na sprawnościowym torze przeszkód, w który na kilka godzin zmieniła się tafla lodowiska miejskiego w Parku Zdrojowym.

Zawody eliminacyjne zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Tutaj liczył się nie tylko czas, ale i precyzja podczas wykonywania poszczególnych zadań. Wygrała drużyna numer jeden ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drudzy byli ich koledzy z tej samej szkoły. Na trzecim miejscu uplasowała się z kolei drużyna ze SP nr 6 w Opaczy, a na czwartym – reprezentanci SP nr 3.

Skład konstancińskiej drużyny, która 19 lutego powalczy w finale turnieju „Mistrzowie Białego Orlika” został wyłoniony na podstawie klasyfikacji najlepszych czasów przejazdu poszczególnych zawodników. Na PGE Narodowym w Warszawie gminę Konstancin-Jeziorna będzie reprezentować 4 uczniów z „jedynki” i jeden uczeń z „trójki”. Życzymy powodzenia!