Seniorzy, bądźcie aktywni!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  dba o zdrowie i kondycję fizyczną konstancińskich seniorów. Na mieszkańców czeka bogata oferta bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. 

Seniorzy z gminy Konstancin-Jeziorna coraz częściej wychodzą z domu. Zachęca ich do tego bogata oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Mamy dla naszych seniorów kilkadziesiąt godzin różnego rodzaju zajęć – podkreśla Jolanta Urbańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. – Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

A jest w czym wybierać. Gimnastyka, taniec, tai chi, zumba czy rehapilates – to tylko niektóre z propozycji, dzięki którym seniorzy mogą zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. – Regularna aktywność ruchowa powinna być bardzo ważnym elementem w życiu każdego seniora – dodaje Jolanta Urbańska. – To doskonałe lekarstwo na wszelkie schorzenia, wydłuża długość życia, łagodzi przebieg przewlekłych chorób i poprawia też sprawność umysłową.

W ofercie skierowanej do osób 60+ są jeszcze zdrowy kręgosłup i nordic walking. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, a odbywają się one w sali fitness GOSiR przy ul. Żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta), ale nie tylko. Niektóre prowadzone są także w filii Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. J. Sobieskiego 6 oraz w świetlicy przy ul. A. Walentynowicz 24 na os. Mirków.

Zajęcia są bezpłatne dla seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna, posiadających Konstancińską Kartę Mieszkańca. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć dostępne są TUTAJ.

Galeria zdjęć