Szermierze zapraszają

Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa zaprasza do uprawiania szermierki. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Szermierka to elitarna i olimpijska dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Także w Konstancinie-Jeziornie, w którym od 2003 r. istnieje sekcja szermierki. Nasi sportowcy mają na swoim koncie spory dobytek medalowy, m.in. z mistrzostw i pucharów Polski oraz Europy. Zajmują także wysokie pozycje w klasyfikacjach światowych.

Sekcję szermierki w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji prowadzi Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa. Trenerzy podczas zajęć szczególną uwagę zwracają na naukę zasad fair play i szacunku do przeciwnika. Uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz radzenia sobie z porażkami. – Zależy nam na wszechstronnym rozwoju zawodników, dlatego oprócz technicznych ćwiczeń szermierczych, nasze treningi urozmaicamy ciekawymi grami i zabawami oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi – podkreślają. – Na zajęciach najważniejsza jest dla nas atmosfera. Wyniki nie są dla nas priorytetem. Stawiamy na uśmiech i zabawę!

Dzieci i młodzież, dzięki doborowi odpowiedniego zestawu ćwiczeń, na treningach rozwijają zdolności motoryczne takie jak: zwinność, precyzja, koordynacja ruchowa, szybkość podejmowania decyzji, kontrola nad własnym ciałem. Zajęcia prowadzą Paweł Stroka i Katarzyna Tomczuk.

Treningi odbywają się w:

  • poniedziałki w godz. 18.00–19.30,
  • środy w godz. 18.00–19.30,
  • piątki w godz. 17.00–18.30.