XXIX Bieg Niepodległości

11 listopada zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na XXIX Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę. Start w samo południe.

Gminne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości zainauguruje msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Piłsudskiego 54. Po nabożeństwie władze gminy oraz mieszkańcy tradycyjnie złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci.

Punktualnie w samo południe spod Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 wystartuje XXIX Bieg Niepodległości (zapisy w godz. 10.00–12.00). Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę wiodącą ulicami: Piaseczyńską, Warszawską, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza.

Meta tradycyjnie w Parku Zdrojowym, gdzie zaplanowano piknik historyczny, a wraz z nim wiele atrakcji. Będą m.in. biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 100 m (2–5 lat), 400 m (6–10 lat) i 800 m (11–15 lat) – zapisy w godz. 11.00–12.00 w Parku Zdrojowym.

Ponadto w pobliżu Hugonówki (ul. Mostowa 15) stanie obóz wojsk polskich, a w nim m.in.: pokaz broni, padok, kino, poligon, majdan szermierczy, symulator lotniczy i strzelnica. W programie są też: pokaz kawaleryjski, turniej strzelecki oraz wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich przy akompaniamencie Zawodowej Orkiestry Wiatrowej. Świętowanie zakończy koncert „Powidoki niepodległości”, na który o godz. 18.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury (obowiązują wejściówki, które będą do odebrania w dniu koncertu od godz. 12.00).

Do pobrania