ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Oferta zajęć dla dzieci i młodzieży w sezonie wrzesień 2019–czerwiec 2020.


Zapisy na zajęcia prowadzone są w recepcji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w godz. 15.30–21.30 oraz w biurze GOSiR w godz. 8.00–15.30.

Opłaty za zajęcia należy dokonywać w kasie lub przelewem na konto do 10. dnia danego miesiąca. Osoby, które nie dokonają opłaty we wskazanym terminie zostaną usunięte z listy uczestników zajęć.


Judo (Nowość!)

Wyjściowym założeniem zajęć jest poznanie podstawowych technik judo, harmonijny rozwój sprawności dziecka z naciskiem na kształtowanie koordynacji ruchowej i danie dzieciom możliwości spożytkowania nadmiaru energii. Treningi bazują na ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych. Prowadzone są w różnym tempie, ćwiczenia są często zmieniane i dopasowane do możliwości percepcyjnych młodych uczestników. Judo jest sportem walki opierającym się na rzutach i chwytach, zabronione są tu wszelkiego rodzaju uderzenia, kopnięcia oraz techniki niebezpieczne dla zdrowia. Tłumaczone jest jako „droga do zwinności” lub „sposób łagodny” – uczy zasady elastyczności, efektywnego korzystania z równowagi podczas wykonywania technik. Szczególna uwaga zwracana jest na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, co ma zmniejszyć ryzyko narażenia zdrowia. Niemniej należy pamiętać, że istotą zajęć jest też przede wszystkim dobra zabawa. Judo jest receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie jak i psychicznie. Judo to sport, zabawa, sztuka, dyscyplina, rekreacja, kontakty społeczne, środek do samoobrony i stylu życia. Zajęcia są skierowane zarówno do dziewcząt jak i chłopców.

Rozpoczęcie zajęć: 10 września 2019 r.

Plan zajęć:

  • wtorki w godz. 15.00–16.00 (dzieci w wieku 5–9 lat), godz. 16.00-17.00 (dzieci w wieku 5–9 lat);
  • piątki w godz. 16.00–17.00 (dzieci w wieku 5–9 lat), godz. 17.00–18.00 (dzieci w wieku 5–9 lat)

Prowadzący: Piotr Stańczak – trener judo
Miejsce: hala sportowa GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)


Brazylian ju-jitsu (Nowość!)

Sztuka walki powstała w Brazylii na bazie japońskiego ju-jitsu, judo i zapasów. System walki i samoobrony stworzony przez rodzinę Gracie, zwłaszcza przez Carlosa i Helio Gracie. Zasłynęła jako bezpieczny w treningu, a zarazem superskuteczny styl walki. Doskonały dla dzieci i młodzieży. Wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Uczy dyscypliny, szacunku i koleżeństwa. Doskonały w samoobronie.

Rozpoczęcie zajęć: 9 września 2019 r.

Plan zajęć: poniedziałki w godz. 16.00–17.00 (dzieci w wieku 7–10 lat), piątki w godz. 16.00–17.00 (dzieci w wieku 7–10 lat)
Prowadzący: Krzysztof Węgrowski – czarny pas brazylian ju-jitsu, mistrz Europy brazylian jiu-jitsu, mistrz Polski submition fighting ADCC, trener boksu kl. 2
Miejsce: hala sportowa GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)


Zapasy / Submission fighting (Nowość!)

Styl walki będący połączeniem technik brazilian ju-jitsu, sambo i zapasów. Świetny i bezpieczny sport dla dzieci i młodzieży. Obecnie bardzo popularny w Polsce i na świecie. Wzmacnia całe ciało. Uczy koordynacji ruchowej i szlachetnej oraz bezpiecznej rywalizacji.

Rozpoczęcie zajęć: 9 września 2019 r.

Plan zajęć: poniedziałki w godz. 17.00–18.30 (dzieci w wieku 11–15 lat), piątki w godz. 17.00–18.30 (dzieci w wieku 11–15 lat)
Prowadzący:
Krzysztof Węgrowski – czarny pas brazylian ju-jitsu, mistrz Europy brazylian jiu-jitsu, mistrz Polski submition fighting ADCC, trener boksu kl. 2
Miejsce: hala sportowa GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)


Szachy

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży. Mają charakter otwarty i ogólnodostępny. Gra w szachy uczy: przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia, trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji. Ćwiczą także sprawność koordynacji ruchowo-wzrokowej, rozwijają sprawność manualną i zręczność.

Rozpoczęcie zajęć: 2 września 2019 r.

Plan zajęć: poniedziałki w godz. 16.00–18.00, środy w godz. 16.00–18.00
Prowadzący: Henryk Budrewicz
Miejsce: GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)


Tenis stołowy

Tenis stołowy należy do najpopularniejszych gier sportowych. Pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Na zajęciach prowadzona jest nauka i doskonalenie gry. Ich poziom i intensywność dostosowywana jest do umiejętności, wieku i sprawności fizycznej uczestników zajęć. Uczestnicy zajęć poznają nie tylko techniki gry, ale także ćwiczą sprawność, koordynację ruchów i zręczność.

Rozpoczęcie zajęć: 3 września 2019 r.

Plan zajęć: wtorki w godz. 16.00–18.00, czwartki w godz. 16.00–18.00
Prowadzący: Henryk Pawlik
Miejsce: hala sportowa GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)


Zajęcia ruchowe dla dzieci z niepełnosprawnością

Zajęcia skierowane do dzieci niepełnosprawnych ruchowo oraz dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym. Są to zajęcia ruchowe przy muzyce, rytmiczne, korekcyjne z użyciem np. piłek, skakanek itp., a także zajęcia wprowadzające elementy sportowe np. piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę.

Rozpoczęcie zajęć: 7 września 2019 r.

Plan zajęć: soboty w godz. 11.30-14.30
Zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z gminy Konstancin-Jeziorna są bezpłatne.
Miejsce: sala fitness GOSiR (ul. Żeromskiego 15, wejście od ul. Piasta)