Zagrali dla noworodków

Zagrali dla noworodków

17/01/2018 Wyłączone przez GOSiR

W tym turnieju nie było zwycięzców ani przegranych – liczyła się świetna zabawa i wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Wszyscy wygrali

Turniej piłki nożnej dla dzieci, organizowany w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, to już niemal tradycja. W tym roku na boisku hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie na przeciw siebie stanęło pięć drużyn. Jako pierwsi swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowali zawodnicy urodzeni w roku 2011. Moc wrażeń i sportowych emocji dostarczyli nam młodzi adepci futbolu z Klubu Sportowego Konstancin, Klubu Sportowego Raszyn i Football Academy Piaseczno. Nie mniej emocjonująco było również podczas meczu towarzyskiego rozegranego pomiędzy Klubem Sportowym Konstancin a Mazurem Karczew. Tutaj walczyli chłopcy z rocznika 2009. A na trybunach z całych sił kibicowali im rodzice, opiekunowie i trenerzy. Tym razem na boisku nie było wygranych i przegranych. Liczyła się świetna zabawa i wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. – Turniej miał charakter czysto towarzyski – podkreśla Łukasz Kamiński, prezes zarządu KS Konstancin. – Chodziło o frajdę i dobrą zabawę dla małych sportowców i ich rodziców.
Podczas imprezy prowadzona była kwesta do puszek WOŚP.

Dzień otwarty na lodowisku

Orkiestra Jurka Owsiaka grała również na miejskim lodowisku przy konstancińskim amfiteatrze. W minioną niedzielę z okazji 26. finału WOŚP wejście na ślizgawkę było bezpłatne. Całodniową zbiórkę pieniędzy podsumowano w Konstancińskim Domu Kultury, gdzie na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły i wokaliści. W tym roku zebrano nieco mniej niż w 2017 r. – konstanciński sztab na konto WOŚP przekazał łącznie 55 728,15 zł.