V Bieg Konstanciński

V Bieg Konstanciński

28/05/2019 Wyłączone przez GOSiR

Biegacze z całej Polski, niesamowita atmosfera i mnóstwo atrakcji – 23 czerwca Konstancin-Jeziorna ponownie będzie gospodarzem V Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego.

Impreza biegowa poświęcona jest pamięci polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Organizatorzy– agencja DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” – postanowili w tym roku nieco zmodyfikować formułę zawodów, rezygnując z biegu na 5 km.Zmagania w kategorii dla dorosłych obejmą zatem wyłącznie dystans 10 km (start o godz. 10.00). Oprócz tego nie zabraknie biegów dla dzieci, które zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych (5–8 lat i 9–13 lat). Jak co roku na wydarzeniu będzie można spotkać wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Do tej pory w Konstancinie-Jeziornie gościli m.in.: Adam Małysz, Robert Korzeniowski, Marian Woronin, Paweł Skrzecz, Tomasz Majewski i inni. Współorganizatorem biegu jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. To ono od 25 lat organizuje popularne zawody dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowe wakacje dla utalentowanej młodzieży oraz szkolenia dla organizatorów zawodów. W swojej historii „Czwartki” objęły zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło w zawodach milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Z myślą o biegaczach i widzach organizatorzy szykują atrakcyjne, rozbudowane miasteczko biegacza.

Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść posiłek regeneracyjny. Na dzieci będą czekać dmuchane zabawki. Pojawią się liczne strefy sponsorów i partnerów. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo w Polsat News. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polsat News i Radio Kolor.