Jubileuszowy 30. Bieg Niepodległości za nami

Ponad 170 osób wzięło udział w jubileuszowym 30. Biegu Niepodległości, który 11 listopada odbył się w Konstancinie-Jeziornie. Najszybciej na mecie stawił się Bartosz Kucharski. Natomiast wśród kobiet triumfowała Aleksandra Płocińska.

Bieg Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie to wieloletnia tradycja. W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie zaprosił biegaczy do rywalizacji. Tym razem była to 30. edycja tej imprezy.

Bieg ulicami miasta

11 listopada w jubileuszowych zawodach wystartowały 173 osoby, w tym 67 kobiet. Wszyscy właśnie w ten sposób chcieli uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Po komendzie do rozpoczęcia startu, którą punktualnie o godz. 12.30 dał Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrz gminy, zawodnicy wyruszyli w trasę spod Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Biegła ona głównymi ulicami miasta, Warszawską i Józefa Piłsudskiego, do Parku Zdrojowego. Łącznie było to ok. 2,5 km.

Najszybsi na mecie

W tym roku najszybciej na mecie stawił się Bartosz Kucharski, który pokonał trasę w 5 minut i 36 sekund. Tuż za nim uplasowali się kolejno Piotr Szczepański (6:11) i Dariusz Korzeniowski (6:22). Natomiast wśród kobiet, z czasem 6 minut i 5 sekund, triumfowała Aleksandra Płocińska. Drugie miejsce zajęła Oliwia Paradowska (6:29), a trzecie – Amelia Mika (7:38). Poniżej do pobrania pełne wyniki biegu.

Nagrody i puchary

Zwycięzcom nagrody – puchary i karty podarunkowe ufundowane przez sklep Decathlon – wręczyli burmistrz Kazimierz Jańczuk i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Dodatkowo na podium wyróżniono najstarszych uczestników biegu – Ewę Napiórkowską (nagroda czeka do odbioru w biurze GOSiR – w godz. 8–16) i Andrzeja Kapelusznego.

Pamiątkowe medale

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Dla nikogo nie zabrakło także gorącej grochówki od Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego zrezygnowano z organizacji biegów dla dzieci.

Pobierz artykuł