W niedzielę 10. Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

To będzie wyjątkowe wydarzenie sportowe dedykowane pamięci Piotra Nurowskiego. Już w niedzielę (23 czerwca) zapraszamy do udziału w jubileuszowym 10. Biegu Konstancińskim. Są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji jest współorganizatorem zawodów. 

Bieg Konstanciński organizują Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz JM Marketing Services. Wydarzenie poświęcenie pamięci Piotra Nurowskiego – działacza sportowego, społecznika i wieloletniego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej – odbędzie się w Konstancinie-Jeziornie po raz 10. Alejki Parku Zdrojowego oraz ulice miasta ponownie wypełnią się miłośnikami sportu i aktywności fizycznej już w najbliższą niedzielę (23 czerwca). Organizatorzy zapewniają atrakcje dla każdego.

Bieg główny

Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w biegu głównym na dystansie 10 km. Start o godz. 10.00. Jego malowniczą trasę, atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, wyznaczono wzdłuż rzeki Jeziorki, ul. Mostową i ul. Józefa Sułkowskiego, a następnie: ul. Rycerską, ul. Potulickich aż do pętli ulic – Od Lasu, Ignacego Paderewskiego, Wilanowskiej i Stefana Batorego. Później sportowcy pobiegną ulicami: Stefana Żeromskiego, Piasta i Oborską, aby ul. Rycerską, ul. Środkową i ul. Mostową wrócić do Parku Zdrojowego. Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi – nagrody. Dodatkowo najlepsi konstancinianka i konstancinianin otrzymają Puchar Burmistrza Gminy.  

Zapisy trwają

Kto jeszcze nie zgłosił chęci udziału w rywalizacji, nadal ma szansę. Rejestracja zawodników odbywa się online na stronie internetowej: www.biegwkonstancinie.pl. W przypadku wolnych miejsc startowych zapisy będą również prowadzone w biurze zawodów (przy amfiteatrze) – w sobotę (22 czerwca) w godz. 15.00–19.00 oraz w niedzielę (23 czerwca) w godz. 8.00–9.30. Oprócz trasy dla dorosłych biegaczy przewidziane są również krótsze dystanse – dla najmłodszych (350 m dla 5 i 8 latków oraz 650 m dla 9 i 13 latków), a do tego grill i świetna atmosfera. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. Współorganizatorem biegu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pobierz artykuł