SPS Konstancin-Jeziorna i drużyna „Przyjaciół” zwyciężyli w pierwszej edycji Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W minioną sobotę (22 kwietnia) w hali sportowej przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie rozegrano turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach wystartowało 11 drużyn, które zmierzyły się w dwóch kategoriach – żeńskiej i męskiej.

Turniej żeński

W rozgrywkach żeńskich wzięło udział 6 drużyn, które walczyły między sobą w dwóch grupach. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki SPS Konstancin-Jeziorna – w finale pokonały drużynę „Krótka Mysiadło”. Na kolejnych miejscach uplasowały się: „Dębowe Mocne” (3. miejsce), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie (4. miejsce), „Krótka Piłka Team” (5. miejsce) i „Lala Gang” (6. miejsce). Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek, a trafiły one do:

• Pauliny Snopkiewicz („Krótka Mysiadło”) – najlepsza libero,
  • Aliny Urbanowicz (SPS Konstancin-Jeziorna) – najlepsza rozgrywająca,
  • Hanna Kożuch (GOKiS Celestynów) – najlepsza atakująca,
  • Magdaleny Tekiel-Centrone (SPS Konstancin-Jeziorna) – najbardziej wartościowa zawodniczka.

Turniej męski

W turnieju męskim wystartowało 5 zespołów. Puchar dyrektora wywalczyła drużyna „Przyjaciele”. Drugie miejsce należało do zawodników SPS Konstancin-Jeziorna, a trzecie do „Bobrów Piaseczno”. Tuż za podium znaleźli się jeszcze przedstawiciele GOKiS Celestynów (4. miejsce) i ADS Macki Strachu (5. miejsce). Z kolei wyróżnienia indywidualne otrzymali:

• Jakub Cymbała (SPS Konstancin-Jeziorna) – najlepszy libero,
  • Krzysztof Frączek (SPS Konstancin-Jeziorna) – najlepszy rozgrywający,
  • Wojciech Przybylski („Przyjaciele”) – najlepszy atakujący,
  • Jakub Makowski („Przyjaciele”) – najbardziej wartościowy zawodnik.

Puchary i medale wręczali Mateusz Kochański, dyrektor GOSiR-u, oraz Mirosław Kapitan, prezes SPS Konstancin-Jeziorna.