Aż 200 zawodników wystartowało w tegorocznym 32. Biegu Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie. W biegu głównym zwyciężyli Julianna Multan i Bartosz Kucharski.

Konstancin-Jeziorna na sportowo uczcił Narodowe Święto Niepodległości. W sobotę (11 listopada) punktualnie o godz. 12.30 sprzed Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wyruszył 32. Bieg Niepodległości. W tym roku na linii startu stanęło aż 200 zawodników. Trasa liczyła ponad 2 km, a najszybciej, spośród kobiet, pokonała ją Julianna Multan. Tuż za nią uplasowały się kolejno Joanna Makuch i Zuzanna Biedrzycka. Natomiast wśród mężczyzn najszybszy, podobnie jak przed rokiem, był Bartosz Kucharski. Drugie miejsce na podium zajął Krzysztof Wasiewicz, a trzecie – Piotr Szczepański.

Wiele emocji dostarczyły też biegi dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w Parku Zdrojowym. Oto wyniki poszczególnych kategorii.

3.  Marcel Kamiński.

Wszyscy uczestnicy – zarówno biegu głównego, jak i dla dzieci i młodzieży – otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy dodatkowo statuetki i nagrody ufundowane przez sponsorów: firmy – Spieki i kwarce.pl, Bakalland, Agencję Nieruchomości Luksus, Centrum Sportów i Zdrowia LAVO w Józefosławiu oraz Food Well Sp. z o.o. Organizatorem Biegu Niepodległości był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.