Ćwicz bezpiecznie w plenerze

Od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia) Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie wznawia zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

Od 16 kwietnia zajęcia sportowe – zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – znów mogą być realizowane wyłącznie na świeżym powietrzu. Wszystkie spotkania mają się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym i przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

Nordic walking

Od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia) GOSiR wznawia zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Miłośnicy chodzenia z kijami znów mogą uczestniczyć w bezpłatnym nordic walkingu. Zajęcia odbywają się na ścieżce edukacyjno-sprawnościowej im. Tomasza Hopfera w soboty od godz. 08.30 do 10.00 (grupa zaawansowana) oraz od godz. 10.00 do 11.30 (grupa początkująca).

Tai chi dla seniorów

Seniorzy ponownie mogą wzmacniać swoją sprawność i kondycję psychofizyczną na zajęciach tai chi. GOSiR na ćwiczenia zaprasza w poniedziałki i w piątki o godz. 9.30 (grupa I), 10.30 (grupa II) i 11.30 (grupa III). Zajęcia są realizowane na terenie m.in. Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie.

Gimnastyka i Gyrokinesis

Także w poniedziałki i w środy, na terenie ośrodka sportu – w cieniu drzew – będzie się odbywać gimnastyka ciała i umysłu (godz. 9.20 grupa I i godz. 10.20 grupa II) oraz Gyrokinesis (w godz. 11.20–12.20).

Zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych

Do regularnych ćwiczeń wrócą też dzieci niepełnosprawne ruchowo oraz z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym. Dla nich zajęcia ruchowe w plenerze prowadzi fizjoterapeuta. Zapraszamy w soboty o godz. 11.30 (grupa I) oraz o godz. 13.00 (grupa II).

Zapisy

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr. tel. 22 754 61 86 lub 730 535 004. Przypominamy też, że zajęcia dla seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna są bezpłatne. Pozostali uczestnicy wnoszą opłaty zgodnie z cennikiem, stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 14/2019 Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie z 9 września 2019 r.

Pozostałe obiekty

Działalność pozostałych obiektów sportowych, w tym m.in. hali nadal pozostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte nadal pozostają m.in. siłownia i sauna.

Pobierz artykuł