Złoto i trzy srebra wywalczyli młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie na powiatowych zawodach w pływaniu drużynowym. Teraz uczniowie będą reprezentować naszą gminę na szczeblu międzypowiatowym.

Powiatowe zawody w pływaniu drużynowym odbyły się w miniony czwartek (30 czerwca) w Piasecznie. Nasz gmina była na nich reprezentowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie.

Młodzi pływacy wywalczyli trzy srebra (w kategorii młodzieżowej dziewcząt i chłopców oraz w kategorii dzieci – zespół chłopców). Z kolei na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna młodych zawodniczek w składzie: Wiktoria Stegenka, Tola Świątkiewicz, Natalia Januszko, Iza Golon, Zosia Lisowska, Zosia Antczak, Lena Kordas, Marta Błaszczak oraz rezerwowe: Nina Pyrowicz, Karina Łopacińska, Marianna Sienkiewicz, Natalia Srzedzińska i Marysia Zacharska.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za zawody międzypowiatowe, które 18 kwietnia odbędą się również w Piasecznie. Uczniowie trenują pod okiem Jana Nowackiego i Bartosza Wilczaka, nauczycieli wychowania fizycznego.

Pobierz artykuł