Pokazali na co ich stać
6 marca na PGE Narodowym odbyły się ogólnopolskie finały zawodów łyżwiarskich Mistrzowie Białego Orlika. Nasza reprezentacja walczyła dzielnie i zajęła 14. miejsce.

W ogólnopolskim finale wystartowały 23 drużyny z całej Polski. Gminę Konstancin-Jeziorna na PGE Narodowym w Warszawie reprezentował zespół, który został wyłoniony w gminnych eliminacjach przeprowadzonych na konstancińskim lodowisku pod koniec lutego. W jego skład weszli uczniowie trzech podstawówek: Wiktoria Jaworska (SP nr 1), Joshua Weber (SP nr 1), Antoni Zakrzewski (SP nr 1), Bartosz Rudowski (SP nr 2) oraz rezerwowi: Konrad Gałka (SP nr 1), Julian Kucicki (SP nr 2) i Martyna Liszewska (SP nr 6).

Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą umiejętnością jazdy na łyżwach, co było weryfikowane na sprawnościowym torze przeszkód. Wygrywali ci, którzy pokonali go najszybciej, popełniając przy tym jak najmniej błędów.

Nasza reprezentacja, pod opieką nauczycielek Katarzyny Żegnałek i Jolanty Mikulskiej, walczyła dzielnie. Niestety, byli lepsi. Zawody wygrała drużyna z Mińska Mazowieckiego. Konstancinianie zajęli ostatecznie 14. miejsce. Jednak z tego spotkania nikt nie wrócił z pustymi rękami - każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz kubek, a zespoły zostały uhonorowane pucharami wręczanymi przez najsłynniejszego polskiego hokeistę, Mariusza Czerkawskiego.