Rozpoczynamy nowy sezon zajęć

Po wakacyjnej przerwie wracają zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przygotował na nowy sezon ciekawą ofertę. Można się już zapisywać.

Na mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka bardzo szeroka, różnorodna oferta sportowa i rekreacyjna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jest ona skierowana do osób w różnym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją indywidualną ofertę zajęć mają także seniorzy. Poniżej szczegóły.

Dla dzieci i młodzieży

Od 11 września wracają: badminton (dla dzieci w wieku 8–13 lat), trio basket (dla dzieci w wieku 10–15 lat), szachy (dla dzieci w wieku 8–15 lat) oraz zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkiej atletyki i gimnastyki (dla dzieci w wieku 8–15 lat). Nie zapomniano też o tenisie stołowym (dla dzieci w wieku 8–15 lat). Technikę gry będzie można szlifować od 12 września, a od 15 września GOSiR zaprasza na zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–21.30 w recepcji/kasie ośrodka.

Szczegółowa oferta zajęć dla dzieci i młodzieży dostępna jest w zakładce: Oferta zajęć/Dla dzieci i młodzieży.

Dla dorosłych

Po dwumiesięcznej przerwie wznowione zostaną także zajęcia dla dorosłych, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy sportu i fizjoterapeuci. W tegorocznej ofercie znalazły się znane i lubiane: zdrowy kręgosłup (od 11 września), rehapilates (od 13 września), TBC (od 11 września), wzmacnianie i stabilizacja (od 14 września), body movement – ćwiczenia mobilizujące (od 13 września), pilates (od 11 września), płaski brzuch (od 11 września), badminton (od 11 września), tenis stołowy (od 12 września) oraz nordic walking (16 września). Także w tym przypadku zapisy na zajęcia są prowadzone w recepcji/kasie (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–21.30).

Szczegółowa oferta zajęć dla dorosłych dostępna jest w zakładce: Oferta zajęć/Dla dorosłych.

Dla seniorów

Seniorzy już od sierpnia mogą uczestniczyć w zajęciach adresowanych specjalnie do nich. GOSiR na sezon 2023/2024 proponuje gimnastykę ciała i umysłu, rehapilates osteoporozy, zajęcia – aktywny senior i zdrowy kręgosłup, a także tai chi, zumbę i taniec. Mimo że niektóre zajęcia już wystartowały, cały czas można się na nie zapisywać. Seniorzy powyżej 60. roku życia za zajęcia nie płacą. Muszą jednak spełnić dwa warunki – mieszkać w naszej gminie i posiadać Konstancińską Kartę Mieszkańca. Zapisy w biurze GOSiR (ul. Żeromskiego 15) w godz. 9.00–15.00.

Szczegółowa oferta zajęć dla seniorów dostępna jest w zakładce: Oferta zajęć/Dla seniorów.

Budżet partycypacyjny

Powyższą ofertę uzupełniają zajęcia organizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2023. Są to joga – doskonalenie ciała i umysłu, organizowana w Czernidłach, oraz zdrowy kręgosłup, stretching, zumba oraz pilates, na które zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.

Szczegółowa oferta zajęć w ramach budżetu partycypacyjnego dostępna jest w zakładce: Oferta zajęć/Budżet partycypacyjny.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 procent w opłacie za zajęcia. GOSiR honoruje też kartę Benefit MultiSport Plus.

Pobierz artykuł