Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie w dniach 4–5 lutego był gospodarzem i współorganizatorem turniejów szachowych w ramach Otwartej Ligi Mazowieckiej oraz Drużynowych Mistrzostw Mazowsza.

W sobotę 4 lutego w hali sportowej GOSiR odbyły się rozgrywki Otwartej Ligi Mazowieckiej, do której mogły się zgłaszać drużyny złożone zarówno z zawodników licencjonowanych, jak i amatorów. Wśród 30 startujących były także 3 reprezentacje z powiatu piaseczyńskiego. Wyniki poszczególnych rund dostępne są na stronie internetowej: www.chessarbiter.com (5. runda i 6. runda).

W niedzielę 5 lutego odbyły się z kolei zawody z cyklu Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2023, czyli okręgowe mistrzostwa Polski. W tych turniejach startują licencjonowani zawodnicy klubów zrzeszonych w Mazowieckim Związku Szachowym, nieuczestniczących w 2022 r. w rozgrywkach centralnych (2. ligi, 1. ligi i Ekstraligi). Wyniki zawodów: 5. runda i 6. runda.

Ligi okręgowe mają jeszcze do rozegrania dwa zjazdy (3 rundy). Najbliższe zawody odbędą się w dniach 4–5 marca w Siedlcach.

Z powiatu piaseczyńskiego w rozgrywkach najlepiej radzi sobie Klub Sportowy Laura Chylice, który w lidze otwartej zajmuje trzecie miejsce (ze stratą 3 punktów do lidera), a w lidze mazowieckiej – czwarte (ze stratą tylko 2 punktów do miejsca drugiego premiowanego awansem do wyższej klasy rozgrywkowej). Trzymamy kciuki i życzymy samych udanych partii.

Pobierz artykuł