Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie w niedzielę (29 stycznia) grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Akcję można było wesprzeć biorąc udział w 2. Biegu Rodzinnym, turnieju tenisa stołowego lub odwiedzając lodowisko miejskie.

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) z Jurkiem Owsiakiem grała cała Polska i świat. Grał też Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Z okazji WOŚP, po raz drugi w Parku Zdrojowym, odbył się bieg rodzinny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tutaj nie było przegranych i zwycięzców – wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.

Chętni mogli również pojeździć na łyżwach. W niedzielę wejście na miejską ślizgawkę było bezpłatne, w zamian można było wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Z kolei w hali sportowej przy ul. Żeromskiego 15 został rozegrany turniej tenisa stołowego.

W gminie Konstancin-Jeziorna wolontariusze zebrali do puszek 96 tys. zł. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji i aukcji internetowych. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka dni.

Pobierz artykuł